PIERWSZY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ,
KTÓRY POWSTAŁ W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI POLSKI!

Primum Vivere

DZWOŃ! 24 h

    667 950 835 

    607 778 701 

  33 817 51 29 

 

Na faktach - Odwyk i leczenie uzależnień - Ośrodek leczenia uzależnień Primum Vivere
- alkoholozm, narkomania i inne uzaleznienia - Fakty...napisane przez ludzi dotkniętych uzależnieniem


 

 

Ośrodek leczenia uzależnień Primum Vivere zaprasza!!!

 

Witamy was serdecznie ten dział stworzony jest przez was dla was, odnajdziecie tutaj opisane
anonimowe historie związane z osobami uzależnionymi, lub współuzależnionymi.

Czemu na Faktach??
To co tutaj przeczytacie jest napisane przez ludzi dotkniętych uzależnieniem,
czy to alkoholowym, narkotykowym, hazardem lub pozostałymi uzależnieniami,
lub zpisane z doświadczenia terapeutycznego.

 

Zapraszamy do czytania!!!

 


2018-02-15
Perfekcjonizm zaburzenie osobowości

Perfekcjonizm "zaburzenie osobowości"

 

Zmieniająca się w dynamicznym tempie rzeczywistość wymusza ciągłą pogoń za nowinkami. Szybciej, lepiej, więcej, zawsze na topie! Takie hasła przyświecają coraz większej grupie osób.

2018-02-09
Ewolucja uzależnienia

 

Wczesne modele uzależnienia

 

Modele moralne sugerowały, że duchowy deficyt i brak osobistej odpowiedzialności był w centrum uzależnienia. Chociaż olbrzymia liczba badań obaliła twierdzenia o modelach moralnych, nadal mają wpływ na sposób, w jaki uzależnienie jest dziś postrzegane. Modele te w niewielkim stopniu uzależniają uzależnionych od wstydu i sprawiają, ze rzadziej szukają leczenia uzależnienia.

2018-02-03
6 sposobów na zidentyfikowanie alkoholizmu

1. Niezwykle wysoka tolerancja na alkohol

 

To może wydawać się oczywiste, ale tak prawdziwe, alkoholicy powoli i stopniowo budują tolerancję na alkohol. Możesz zauważyć, że zazwyczaj mogą pić więcej niż większość w grupie bez odczuwania tych samych efektów - lub jakiegokolwiek innego i po prostu kontynuują picie, podczas gdy inni zwalniają tempo lub okazują zaniepokojenie.

2018-01-16
Przymusowe leczenie

Przymusowe leczenie alkoholika (odwyk alkoholowy)

 

Czy osobę uzależnioną od alkoholu można skierować na przymusowe leczenie odwykowe alkoholika, czy można go ubezwłasnowolnić??? Wszystkie sprawy którym się przyglądamy lub bierzemy w nich udział staramy się ocenić obiektywnie ani osoba uzależniona, ani współuzależniona nie jest w stanie ocenić sytuacji, w której się znajduje na trzeźwo!!!

2018-01-02
Czym jest i jak się przed nią chronić???

Czym jest i jak się przed nią chronić???

 

Polineuropatie alkoholowe jak i cukrzycowe mają ze sobą wiele wspólnego jest to zaburzenie funkcjonowania nerwów w ciele, czy nie zauważyłeś jak często trzęsą się Tobie ręce przy odstawieniu alkoholu lub jak często występuje opuchnięcie razem z zanikiem czucia w stopach??

2017-12-30
Co jeśli życie nas przygniata??

Pomarańcza….

 

Jeśli ją ściśniesz co z niej wypłynie? Sok pomarańczowy J Dlaczego tak się dzieje?? Dlatego bo to dokładnie znajduje się w jej środku. Teraz zastanów się co znajduje się w Twoim wnętrzu, co powoduje że pijesz alkohol, sięgasz po narkotyki, a przede wszystkim co wypłynie z Ciebie jeśli życie zacznie Cię wyciskać?? Złość, gniew, chęć zemsty, depresja?

2017-12-27
Pragnienia

Pragnienia

 

Witam was serdecznie chciałbym poruszyć pewien temat, chętnie wysłucham waszych opinii, przemyśleń. W uzależnieniach pracuje już 15 lat staram się wychwytywać istotne problemy a jednym z nich jest no właśnie pragnienie i związany z nim STRES!!! Patrząc na świat jakim jest stworzony ludzie biegną za nowymi telefonami "Iphon", by używać go do Facebooka, Instagrama.

2017-12-16
Pożyczkopis

Pożyczkopis

 

Wychowałem się w rodzinie szanującej tradycje rodzinne tzn. wiarę, miłość, rodzina i szacunek dla ludzi. Nie pamiętam dokładnie od kiedy mógł się zacząć mój problem. Czy w stanie kawalerskim? Czy jak już byłem żonaty? Zawsze lubiłem mieć przy sobie jakieś pieniądze. Może dodawało mi to powagi, splendoru czy uznania w oczach kolegów i znajomych.

2017-11-27
Dopalacze - nie, dziękuję

Ośrodek leczenia uzależnień, dopalacze

 

Kilkudziesięciotysięczne miasto w południo-wschodniej Polsce. Jedno z tych, w którym legalnie od kilku lat działa sklep z dopalaczami. Dwukrotnie zmieniał lokalizację. Obecnie świadczy swoje „usługi” pod nazwą „Art modeling”, choć ze sztuką – przynajmniej w tradycyjnym znaczeniu – nic wspólnego nie ma. 

2017-10-26
Chcesz pomóc osobie uzależnionej, pierw zadbaj o siebie!!

Wybrać siebie - leczenie uzależnień a współuzależnienie


Witam was serdecznie, poniżej przedstawiam wam historię kobiety w związku z uzależnioną osobą i jej punkt widzenia, przechodzisz podobne sytuacje...???