PIERWSZY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ,
KTÓRY POWSTAŁ W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI POLSKI!

Primum Vivere

DZWOŃ! 24 h

    667 950 835 

    607 778 701 

  33 817 51 29 

Ośrodek Odwykowy Primum Vivere

 

  • Witamy w Primum Vivere - Po pierwsze Żyj!

 

Witamy was serdecznie na naszej stronie poświęconej pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym. Ośrodek Ośrodek Leczenia Uzaleznień w Kozach - Primum ViverePrimum Vivere w tłumaczeniu Po pierwsze Żyj!!! powstał na bardzo rzetelnych fundamentach, takich jak zrozumienie, chęć niesienia pomocy w poprawie życia rodzin dotkniętych problemem uzależnienia jak i świadomości czym jest uzależnienie alkoholowe czy też uzależnienie od narkotyków i ich pochodnych.

 

Właścicielem Ośrodka jest Pani Barbara Kurpiewska, która ma 19 letnie doświadczenie w udzielaniu pomocy osobom borykającymi się z alkoholizmem, narkomanią które zaczeła jako pomoc w pierwszym Ośrodku Odwykowym w Polsce przy współpracy z Panem dr Włodzimierzem Glinką (Ośrodek Odwykowy Janochy), po kilkuletniej współpracy uświadomiła sobie że jedno miejsce w Polsce to stanowczo za mało biorąc pod uwagę ilość ludzi dotkniętych chorobą przewlekła jaką jest uzależnienie.

 

  • Ośrodek Leczenia Uzaleznień Primum Vivere - Kilka słów o nas

 

W roku 2005 powstał pierwszy prywatny Ośrodek odwykowy w woj. śląskim który istnieje do dnia dzisiejszego bez zmiany miejsca i przedewszystkim bez zmiany wartości które są bardzo istotne w leczeniu i pomaganiu ludziom uzależnionym. W ośrodku terapeutycznym dostępne są pokoje dwu i jedno osobowe, trzy łazienki, salon, kuchnia do dyspozycji osób przebywających na terenie, piękny ogród w okolicach gór. Śniadania wydawane są o godzinie 9:00 przez profesjonalnego kucharza, obiad o godzinie 13:00 i kolacja o godzinie 18:00 między tymi godzinami prowadzone są zajęcia przez naszych Terapeutów i Psychologów, zajęcia te obejmują aktywność fizyczną i psychiczną. Jak wiadomo detoksykacja organizmu jest bardzo ważnym etapem trzeźwienia, dlatego też kontakt z lekarzem internistą i psychiatrą jest konieczny, jednak to nie jedyne metody detoksykacji. Ośrodek Primum Vivere ma do zaoferowania saunę, masaż relaksacyjny itp. są to jedne z niezbędnych części które pozwalają wypłukać i oczyścić organizm z niepotrzebnych substancji. Ze względu na specyficzny charakter pracy Ośrodek Odwykowy czynny jest siedem dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

 

Największą satysfakcją jaką człowiek pracujący w takim miejscu może doświadczyć jest niezapowiedziana wizyta byłego pensjonariusza który wchodzi do kuchni zapatrza kawę i opowiada o pozytywnych uczuciach związanych z bycia trzeźwym!!! Wymaga to sporego wysiłku osoby dotkniętej problemem uzależnienia i dużego zaangażowania kadry.

 

Bycie trzeźwym jest jak przeprowadzenie się do nowego miasta, na nowo trzeba poznać okolicę, spojrzeć na wszystko trzeźwym okiem, a czasami nawet trzeba poznać nowych znajomych.