primium vivere ośrodek logo

 

 

PIERWSZY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ,
KTÓRY POWSTAŁ W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI POLSKI!

DZWOŃ! 24 h

    667 950 835 

    607 778 701 

  33 817 51 29 

Porzuć nałóg

2023-08-10
Rola psychoterapii w leczeniu uzależnień

Zmagając się z problemem uzależnienia, wiele osób zastanawia się, czy psychoterapia może być skutecznym narzędziem w rozwiązaniu tego trudnego problemu. Jak dużą rolę odgrywa ta metoda w leczeniu uzależnień? W jakim stopniu jest ona skuteczna oraz w jaki sposób psychoterapeuta może pomóc osobom borykającym się z nałogami? Odpowiedzi na te pytania przyczynią się do głębszego zrozumienia procesu terapeutycznego oraz jego znaczenia w walce z uzależnieniami.

2023-07-25
Jak wygląda terapia alkoholowa dla kierowców, którzy utracili prawo jazdy?

Odebranie prawa jazdy z powodu jazdy po alkoholu jest w Polsce coraz częstszym zjawiskiem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że może to mieć długofalowe konsekwencje dla ich życia zawodowego, rodzinnego i społecznego. Właśnie dlatego coraz więcej specjalistycznych ośrodków zajmuje się terapią alkoholową dla kierowców, którzy utracili prawo jazdy. Przeczytaj w poniższym artykule, jak wygląda i na czym polega terapia dla takich osób!

2023-06-28
Negatywny wpływ narkotyków na zdrowie ludzkie

Narkotyki to substancje, które zmieniają stan świadomości, mogąc powodować uzależnienie i szereg negatywnych skutków zdrowotnych. Wpływ narkotyków na organizm ludzki jest bardzo szkodliwy i może prowadzić do poważnych chorób i zaburzeń psychicznych. Przyjrzyjmy się konsekwencjom, które najczęściej pojawiają się w kolejnych fazach uzależnienia od narkotyków.

2023-05-02
Na czym polega zjawisko lekomanii?

Leki przyjmowane zgodnie ze wskazaniami lekarza chronić mogą zdrowie i życie. Ale już przyjmowanie ich przez długi czas i w nadmiernej ilości zmienić się może w lekomanię, czyli nałóg równie niebezpieczny co uzależnienie od alkoholu lub narkotyków

2023-04-12
Jak wygląda indywidualna terapia leczenia uzależnień?

Indywidualna terapia leczenia uzależnień to skuteczny sposób na walkę z nałogiem, polegający na regularnych spotkaniach terapeuty i pacjenta. Podczas tych spotkań terapeuta i pacjent wspólnie ustalają przyczyny uzależnienia i wypracowują zdrowe nawyki. W każdym przypadku proces ten dostosowywany jest do potrzeb osoby zmagającej się z nałogiem i do jej sytuacji życiowej.

2023-03-15
Czy można uzależnić się od gier komputerowych i internetu?

Lekarze i psychologowie coraz częściej diagnozują uzależnienia od gier, internetu i mediów społecznościowych. Problem dotyczy przede wszystkim ludzi młodych, w tym dzieci, ale przecież nie brakuje też dojrzałych osób, które zbyt wiele czasu spędzają przed dużymi i małymi ekranami.

2023-02-14
Jak uzależnienie od alkoholu wpływa na zdrowie?

Alkoholizm niszczy nie tylko codzienne życie osoby uzależnionej, ale także jej zdrowie. Zarówno psychiczne, jak i fizyczne. W pierwszej kolejności najbardziej cierpią zwykle narządy układu pokarmowego. Pojawiają się podrażnienia śluzówki, nadżerki, w końcu wrzody żołądka i dwunastnicy. Najgorsze konsekwencje dotyczą trzustki i wątroby. Przewlekła niewydolność trzustki i marskość wątroby doprowadzić mogą do śmierci.

2023-01-16
Dzieci alkoholików. Czym jest syndrom DDA?

Zaburzenia związane z nadużywaniem alkoholu dotyczą nie tylko osób uzależnionych, ale także ich bliskich. Szczególnie poważne i długotrwałe konsekwencje występują u dzieci. Pojawiający się u nich syndrom DDA może destrukcyjnie wpłynąć na całe ich życie.

 

2022-12-15
Jak znaleźć w sobie motywację do wyjścia z nałogu?

Droga prowadząca od nałogu do odzyskania normalnego życia może być długa i niełatwa. W przebyciu jej pomagają terapie, które przybierają różne formy. Zajęcia terapeutyczne mogą być indywidualne lub grupowe, prowadzone w trybie ambulatoryjnym, w całodobowych placówkach, a od niedawna również online. Na niewiele jednak się zdadzą, jeśli osoba uzależniona nie będzie potrafiła wzbudzić w sobie motywacji do zmian. To zawsze musi być pierwszy krok.

2022-11-24
Jak przebiega ambulatoryjne leczenie alkoholika?

W leczeniu uzależnienia od alkoholu wyróżnia się formę stacjonarną i ambulatoryjną. Pierwsza opcja polega na całodobowym przebywaniu w ośrodku odwykowym. Uznaje się ją za najskuteczniejszą, ale z wielu względów nie każdy alkoholik może sobie na takie rozwiązanie pozwolić. Pozostaje wówczas leczenie ambulatoryjne, polegające na samodzielnym zgłaszaniu się do placówki, w której cyklicznie odbywa się terapia.