primium vivere ośrodek logo

 

 

PIERWSZY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ,
KTÓRY POWSTAŁ W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI POLSKI!

DZWOŃ! 24 h

    667 950 835 

    607 778 701 

  33 817 51 29 

Porzuć nałóg

2021-10-20
Etapy alkoholizmu. Kiedy nie jest za późno?

Nadużywanie alkoholu nieuchronnie prowadzi do kłopotów z normalnym funkcjonowaniem we wszystkich obszarach. Uzależnienie oznacza też znaczne pogorszenie stanu zdrowia, a bez właściwego przeciwdziałania z czasem może doprowadzić do wyniszczenia organizmu skutkującego nieodwracalnymi zmianami w pracy poszczególnych organów i w efekcie śmierci. Podjęcie leczenie alkoholizmu jest możliwe na wszystkich etapach choroby.

2021-10-18
Dlaczego ludzie mają skłonności do używek?

Używki to substancje, które nie są nam niezbędne, jednak korzystamy z nich dla własnej przyjemności. W tej grupie znajdują się zarówno łagodne stymulanty takie jak kawa czy herbata, jak i znacznie groźniejsze dla zdrowia papierosy. Do bardzo niebezpiecznych używek zaliczają się alkohol i narkotyki oraz rozmaite środki psychoaktywne w tym tzw. dopalacze. Utrata kontroli nad przyjmowaniem używek prowadzi do uzależnienia, które wymaga podjęcia terapii odwykowej. Przekonajmy się, z czego wynika siła używek.

2021-10-14
Czy alkoholizm stanowi problem cywilizacyjny?

Picie alkoholu należy do kanonu tradycyjnych zachowań, a używka ta, mimo pewnych formalnych ograniczeń, jest łatwo dostępna i stosunkowo tania. Ze względu na swoje oddziaływanie na organizm alkohol często staje się przyczyną uzależnień, powodując negatywne skutki społeczne i prowadząc do wielu osobistych dramatów. Choć skuteczne leczenie alkoholizmu jest możliwe, osoby dotknięte tą chorobą mają problemy z uświadomieniem sobie skali problemu.

 

2020-07-26
Alkoholizm co to jest

Rozpoznanie stawia się częściej na podstawie zachowania i upośledzenia funkcji w życiu codziennym niż na podstawie określonych objawów medycznych. Tylko dwie cechy diagnostyczne są fizjologiczne, tj. Mają związek z funkcjami organizmu. Występują zmiany tolerancji (potrzeba więcej picia) i objawy odstawienia po zaprzestaniu picia.

2019-09-11
Skutki nadużywania alkoholu i uzależnienia

Alkohol jest najczęściej stosowaną substancją uzależniającą w Ameryce. Jedna na 12 osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych cierpi na zaburzenia związane z używaniem alkoholu. Nadmierne picie - jednorazowo lub przez dłuższy czas - może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, chorób przewlekłych, a nawet śmierci. 

2018-12-06
Trauma i jej wpływ na uzależnienie

Kiedy człowiek boi się o swoje bezpieczeństwo, doświadcza intensywnego bólu lub świadków aktu tragicznego lub gwałtownego, osoba ta może być opisana jako doświadczająca traumy.Poziomy odporności zależą od osoby, więc reakcje na traumatyczne wydarzenia są podobnie różne.

 

 

 

2018-09-26
Higiena umysłu w leczeniu uzależnień

Witam serdecznie po dłuższej przerwie, chiałbym poruszyć bardzo ważną kwestię która ostatnimi czasy rzuca mi się w oczy, chodzi o higenę, higenę naszego umysłu, zmierzając do sedna, ile razy w ciągu dnia widzimy pięknie ubranych mężczyzn, wyszykowane w najnowsze kreacje kobiety, szminki, zrobione paznokcie, doczepiane rzęsy, uwydatnione usta, i całą resztę….

2018-09-01
Alkoholizm a życie seksualne....

Picie alkoholu w nadmiarze może utrudniać dobry seks. Eksperci kliniczni ośrodka odwykowego Primum Vivere są zgodni że dzieje się tak dlatego, gdyż alkohol zmniejsza zarówno wrażliwość seksualną mężczyzn, jak i kobiet.

2018-02-15
Perfekcjonizm zaburzenie osobowości

Zmieniająca się w dynamicznym tempie rzeczywistość wymusza ciągłą pogoń za nowinkami. Szybciej, lepiej, więcej, zawsze na topie! Takie hasła przyświecają coraz większej grupie osób.

2018-02-09
Ewolucja uzależnienia

Modele moralne sugerowały, że duchowy deficyt i brak osobistej odpowiedzialności był w centrum uzależnienia. Chociaż olbrzymia liczba badań obaliła twierdzenia o modelach moralnych, nadal mają wpływ na sposób, w jaki uzależnienie jest dziś postrzegane. Modele te w niewielkim stopniu uzależniają uzależnionych od wstydu i sprawiają, ze rzadziej szukają leczenia uzależnienia.