primium vivere ośrodek logo

 

 

PIERWSZY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ,
KTÓRY POWSTAŁ W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI POLSKI!

DZWOŃ! 24 h

    667 950 835 

    607 778 701 

  33 817 51 29 

Porzuć nałóg

2022-04-21
Życie po alkoholizmie. Jak radzić sobie na co dzień?

Zakończenie terapii odwykowej jest dużym sukcesem – oznacza pokonanie uzależnienia dzięki silnej woli, motywacji oraz ciężkiej pracy. Jednak wraz z końcem pobytu w ośrodku odwykowym nie kończą się wszystkie problemy. Alkoholizm jest chorobą nieuleczalną, a osoby uzależnione podczas terapii odwykowej uczą się ją kontrolować. Wyjście z odwyku rozpoczyna drugi etap walki o zdrowie, podczas którego trzeba wrócić do normalności. 

2022-03-24
Jak działają ośrodki odwykowe?

Osoba, która potrzebuje pomocy w walce z uzależnieniem, powinna zgłosić się do ośrodka odwykowego. Jednak nie wszyscy wiedzą, czego mogą spodziewać się po przekroczeniu progu takiej placówki. Co ważne, nie zawsze konieczny jest pobyt stacjonarny – ośrodki odwykowe oferują wiele form pomocy. W poniższym wpisie wyjaśniamy, jak funkcjonują ośrodki odwykowe i jakie terapie mają w swojej ofercie.

2022-02-23
Metody wsparcia dla rodzin alkoholików

Uzależnienie od alkoholu nie dotyczy tylko alkoholika, a odbija się na całej rodzinie. Konsekwencje zaawansowanej choroby alkoholowej dotykają szczególnie partnerów osób uzależnionych. Jednak w sytuacji, gdy dojdzie do znacznego zaburzenia rodzinnego ekosystemu, alkoholizm rodzica może w dotkliwy sposób odbić się również na dzieciach.

2022-02-21
Na czym polega zjawisko współuzależnienia?

Alkoholizm jest ciężką chorobą, która dotyka nie tylko osobę uzależnioną, ale też jej bliskich. Współuzależnienie partnera lub partnerki alkoholika jest wyniszczającym psychicznie, postępującym procesem, który odbija się na całej rodzinie. Z tego powodu terapii powinna poddać się nie tylko osoba uzależniona, ale też jej bliscy. W poniższym wpisie wyjaśniamy, czym jest zjawisko współuzależnienia i jak można mu przeciwdziałać.

2021-12-17
Jak wyjść z narkomanii? Metody postępowania

Uzależnienie od substancji psychoaktywnych jest poważnym problemem, który bez podjęcia odpowiedniej terapii nierzadko prowadzi do realnego zagrożenia życia. Przyjmowanie narkotyków odbija się negatywnie na codziennym funkcjonowaniu, ale również wpływa na procesy biologiczne zachodzące w organizmie, zmieniając działanie mózgu oraz poszczególnych organów. Krokiem do wyjścia z nałogu i sposobem na powrót do normalnego życia jest rozpoczęcie leczenia uzależnienia od narkotyków. Sprawdźmy, jakie metody mogą przynieść najlepsze rezultaty.

2021-11-17
Czy każdy narkotyk uzależnia?

Branie narkotyków jest przyczyną pojawienia się zaburzeń we wszystkich obszarach funkcjonowania. Rozwój choroby może następować w różnym tempie, a osoba uzależniona w jej wcześniejszych stadiach nie zdaje sobie sprawy, że ma z nią do czynienia. Bez profesjonalnej terapii pobytowej w ośrodku leczenia uzależnień lub działań podejmowanych ambulatoryjnie sytuacja będzie się systematycznie pogarszać. Niektóre narkotyki uznawane za „lekkie” sprzyjają przekonaniu, że uzależnienie się nigdy nie nastąpi.

2021-10-26
Na czym polega detoks alkoholowy?

Problemy związane z chorobą alkoholową przekładają się na funkcjonowanie społeczne osoby uzależnionej, oddziałują na jej relacje rodzinne i wpływają na życie jej bliskich. Nadużywanie alkoholu ma jednak daleko idące konsekwencje zdrowotne, prowadząc do przeciążenia ważnych organów, a z czasem poważnego zaburzenia ich działania i finalnie pojawienia się nieodwracalnych uszkodzeń grożących śmiercią. Sposobem na poradzenie sobie z problemami z niekontrolowanym piciem jest skorzystanie z odwyku alkoholowego w profesjonalnym ośrodku leczenia uzależnień. Wstępnym etapem terapii jest przeprowadzenie kompleksowego detoksu.

2021-10-20
Etapy alkoholizmu. Kiedy nie jest za późno?

Nadużywanie alkoholu nieuchronnie prowadzi do kłopotów z normalnym funkcjonowaniem we wszystkich obszarach. Uzależnienie oznacza też znaczne pogorszenie stanu zdrowia, a bez właściwego przeciwdziałania z czasem może doprowadzić do wyniszczenia organizmu skutkującego nieodwracalnymi zmianami w pracy poszczególnych organów i w efekcie śmierci. Podjęcie leczenie alkoholizmu jest możliwe na wszystkich etapach choroby.

2021-10-18
Dlaczego ludzie mają skłonności do używek?

Używki to substancje, które nie są nam niezbędne, jednak korzystamy z nich dla własnej przyjemności. W tej grupie znajdują się zarówno łagodne stymulanty takie jak kawa czy herbata, jak i znacznie groźniejsze dla zdrowia papierosy. Do bardzo niebezpiecznych używek zaliczają się alkohol i narkotyki oraz rozmaite środki psychoaktywne w tym tzw. dopalacze. Utrata kontroli nad przyjmowaniem używek prowadzi do uzależnienia, które wymaga podjęcia terapii odwykowej. Przekonajmy się, z czego wynika siła używek.

2021-10-14
Czy alkoholizm stanowi problem cywilizacyjny?

Picie alkoholu należy do kanonu tradycyjnych zachowań, a używka ta, mimo pewnych formalnych ograniczeń, jest łatwo dostępna i stosunkowo tania. Ze względu na swoje oddziaływanie na organizm alkohol często staje się przyczyną uzależnień, powodując negatywne skutki społeczne i prowadząc do wielu osobistych dramatów. Choć skuteczne leczenie alkoholizmu jest możliwe, osoby dotknięte tą chorobą mają problemy z uświadomieniem sobie skali problemu.