LECZENIE...
ZACZNIJ JE Z NAMI ! W tym roku...miesiącu...

Porzuć nałóg, nim życie Ciebie porzuci!

Terapia pobytowa

W naszym ośrodku leczenia uzależnień oferujemy terapię pobytową, która trwa 5 tygodni. W pierwszym tygodniu wykonujemy szereg badań, które pozwalają ocenić, w jakim stanie znajduje się osoba dotknięta uzależnieniem. Jako że przyjmujemy osoby pod wpływem alkoholu i innych środków psychoaktywnych, pierwszy tydzień poświęcony jest detoksykacji organizmu. Po okresie detoksykacyjnym przeprowadzane są rozmowy z terapeutami uzależnień, psychologami i psychiatrą. Każdy Pacjent bierze udział zarówno w terapii indywidualnej, jak i grupowej.

Dbamy o komfort naszych Pacjentów – w naszym ośrodku znajduje się 8 pokoi, z czego 4 są dwuosobowe, a 4 jednoosobowe. Każdy pokój wyposażony jest w telewizor i dostęp do Wi-Fi. Terapie i konsultacje prowadzimy w dwóch salach terapeutycznych. Kładziemy nacisk na odpowiednie wyżywienie. Zdarza się, że trafiają do naszego ośrodka osoby, które przebywały w ciągu alkoholowym lub narkotykowym. Zaburzał on łaknienie, sprawiając, że organizm był na skraju wyczerpania. Podczas pobytu w ośrodku odwykowym Pacjenci są na diecie bogatej w witaminy, białka, węglowodany i tłuszcze. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ciężko jest zacząć jeść po miesięcznym ciągu alkoholowym. Wykorzystujemy również kroplówki z odpowiednim składem detoksykacyjnym, które oczyszczają i odżywiają organizm.

Po okresie detoksykacyjnym będziesz rozwiązywał swoje problemy związane z nałogiem ze specjalistami terapii uzależnień. Z psychologiem omówisz relacje rodzinne i problemy osobiste. Psychiatra przeprowadzi diagnozę w kierunku chorób oraz zaburzeń, takich jak: depresja, choroba afektywna dwubiegunowa, natręctwa. Leczenie tych dolegliwości uzupełni leczenie samego uzależnienia – depresja wzmaga nadużywanie alkoholu, narkotyków lub leków.

Uzależnienie to poważna choroba – nieleczona może doprowadzić do śmierci. Na czas pobytu w ośrodku leczenia uzależnień Primum Vivere dostaniesz zwolnienie lekarskie.

Terapia uzależnień – pobyt dzienny

Pacjenci, którzy nie mogą lub nie chcą skorzystać ze stacjonarnej terapii uzależnień, mogą wybrać terapię realizowaną w trybie pobytu dziennego. Jest to wygodna opcja dla osób, które chcą dojeżdżać na spotkania z domu, a po południu wracać do rodziny. W ten sposób można połączyć uczestnictwo w terapii z codziennymi obowiązkami, np. pracą lub opieką nad dziećmi. Terapia uzależnień w formie pobytu dziennego trwa 8 tygodni, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-14:00. Obejmuje ona spotkania z terapeutą uzależnień, psychologiem i psychiatrą. Pacjenci uczestniczą w terapii indywidualnej i grupowej. Podobnie jak w przypadku terapii stacjonarnej, na okres terapii uzależnień w trybie dziennym, Pacjentom przysługuje zwolnienie lekarskie.