Detoks alkoholowy
Jako placówka medyczna wiemy jak pomóc Tobie w wyzerowaniu alkoholu, lub pozbyciu się substancji psychoaktywnych.

Detoks alkoholowy

W naszym ośrodku przeprowadzamy detoks alkoholowy, który przeznaczony jest dla Pacjentów z zaawansowaną chorobą alkoholową. Detoks alkoholowy to odtrucie organizmu z toksyn, które gromadzą się w wyniku nadmiernego spożycia alkoholu. Wielu alkoholików wpada w błędne koło picia, ponieważ odczuwają negatywne skutki nagłego odstawienia alkoholu. Samodzielne próby przeprowadzenia detoksu mogą być bardzo niebezpieczne! 

Zespół abstynencyjny może pojawić się już po kilku lub kilkunastu godzinach od odstawienia alkoholu. Obejmuje on zarówno fizyczne, jak i psychiczne objawy. Detoks alkoholowy powinien być przeprowadzany w kontrolowanych warunkach – zapewniamy opiekę lekarza, który na bieżąco sprawdza stan Pacjenta.

Na czas pobytu Primum Vivere jako placówka medyczna wystawia zwolnienie L4, może być wystawione wstecz ze względu na charakter choroby alkoholowej, która jest chorobą przewlekłą i czasami wymaga odwyku alkoholowego. Kiedy wybrać się na detoks alkoholowy? Jeśli trwasz w ciągu alkoholowym i nie możesz przestać pić ze względu na objawy odstawienne takie jak:

 • Drżenie rąk polineuropatia alkoholowa najszybciej dotyka rąk przy odstawieniu alkoholu ze względu na fakt że posiadają jedne z najdalej wysuniętych nerwów w ciele i zostają najszybciej uszkodzone.
 • Nietrzymanie moczu i kału, ma też silne powiązanie z uszkodzeniem nerwów w ciele !
 • Alkoholowe zapalenie wątroby ( leczenie polega na odstawieniu alkoholu i podaniu PWE, NaCl)
 • Zaburzenia pamięci krótkotrwałej ( odstawienie alkoholu, włączenie leków takich jak Memotropil etc.)
 • Zaburzenia snu( Problemy ze snem, bezsenność, koszmary senne)
 • Nerwowość i lęki ( zwiększona drażliwość, niepokój, napięcie)
 • Przyśpieszone tętno (Zwiększona częstość akcji serca)
 • Wzmożona potliwość ( Nadmierne pocenie się)
 • Problemy żołądkowe ( wymioty, mdłości, biegunki)
 • Bóle głowy

Na czym polega detoks alkoholowy?

Na wstępie wykonujemy badania krwi, które pozwalają ocenić stan zdrowia osoby uzależnionej oraz dobrać odpowiednią metodę postępowania. Alkohol sieje spustoszenie w organizmie. W trakcie detoksu Pacjent otrzymuje kroplówki zawierające elektrolity, magnez, potas i witaminy z grupy B. Przywrócenie równowagi organizmu jest czasochłonnym i skomplikowanym procesem, jednak pozwala zwalczyć głód alkoholowy.

 Łagodzenie dotkliwych objawów przerwania ciągu alkoholowego możliwe jest dzięki lekom uspokajającym, nasennym, a w razie potrzeby również przeciwbólowym. Odtrucie organizmu umożliwia przejście do następnych kroków leczenia uzależnienia – po zakończeniu detoksu alkoholowego Pacjent może wziąć udział w terapii odwykowej.

Detoks jak długo trwa?

Detoks alkoholowy trwa od 7 do 10 dni. Wszystko zależy od stanu fizycznego i psychicznego pacjenta, długości ciągu alkoholowego, tego czy osoba była aktywna fizycznie ( szybszy metabolizm) i czy spożywała pokarmy. Średni czas detoksu alkoholowego to 7 dni w tym okresie, pierwszy głód alkoholowy zazwyczaj ma się za sobą, wraca apetyt i świadomość.

Jak wygląda detoks alkoholowy?

Osoba podczas detoksu alkoholowego jest zabezpieczona medycznie tak by wypłukać alkohol w sposób kontrolowany i zapewnić tzw. „miękkie lądowanie” . Podawane są leki zabezpieczające i wypłukujące alkohol z krwiobiegu, dlatego najważniejsze jest by wyregulować tryb dobowy i złagodzić objawy odstawienne które nasilają się nocą.

Podstawowe czynności takie jak jedzenie, spanie (regulowanie trybu dobowego) i higiena osobista są kluczowe w trzeźwieniu. Część męskich hormonów produkowana jest podczas snu między innymi testosteron który jest jednym z hormonów niwelujących depresję i brak energii.

Miej świadomość im dłuższy ciąg alkoholowy tym dłużej zaburzasz podstawowe czynności takie jak:

 • Sen,
 • Jedzenie,
 • Aktywność fizyczna, 

Są to czynniki istotne dla Twojego zdrowia!

Detoks bez ubezpieczenia

Jeśli potrzebujesz detoksu i nie jesteś ubezpieczony masz możliwość skorzystania z naszej oferty, wystarczy zadzwonić i umówić detoksykację alkoholową, narkotykową lub lekową.

Detoks alkoholowy w domu

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Primum Vivere to placówka medyczna w której poczujesz się jak w domu i staniesz na nogi o własnych siłach, detoks alkoholowy przeprowadzany jest w siedzibie firmy dlatego iż częstą przyczyną dalszego spożycia alkoholu jest MIEJSCE i koliduje to z trzeźwieniem.

Detoksykacja alkoholowa w domu jest niebezpieczna ze względu na ryzyko zapicia i przerwania procesu odtruwania. Atmosfera, jedzenie i wsparcie terapeutyczne (rozmowa motywacyjna) jest tak samo ważna jak medyczny aspekt trzeźwienia.

Przejdź do...