Terapia alkoholowa online

Oferujemy terapię alkoholową online, która umożliwia odbycie terapii na odległość. Jest to wygodna opcja dla osób, które mają utrudniony dojazd do ośrodka lub zależy im na oszczędzeniu czasu – aby wziąć udział w sesji terapeutycznej w formie wideokonferencji wystarczy komputer z dostępem do internetu. Terapię online wybierają Pacjenci mający obowiązki w życiu zawodowym lub rodzinnym, które przeszkadzałyby lub nawet uniemożliwiały regularne uczestnictwo w terapii stacjonarnej. Terapię alkoholową online mogą rozważyć również osoby z ograniczeniami mobilności.

Należy jednak pamiętać, że terapia alkoholowa w formie wideokonferencji ma pewne ograniczenia. Powinny z niej korzystać jedynie osoby, które są w stanie panować nad uzależnieniem. Podobnie, jak w przypadku terapii ambulatoryjnej, polegającej na regularnych spotkaniach z terapeutą w ośrodku, osoba uzależniona, która bierze udział w terapii online, musi zachowywać trzeźwość podczas całego okresu terapii.

Czy warto skorzystać z terapii alkoholowej online?

Podjęcie terapii alkoholowej wymaga odwagi, ale też wytrwałości i cierpliwości. Każdy Pacjent musi odbyć odpowiednią liczbę sesji z terapeutą oraz na bieżąco wykonywać ewentualne zadania. Możliwość odbycia terapii alkoholowej online ułatwia nieco ten proces. Pacjent ma większą swobodę w wyborze terminu spotkań, ponieważ może połączyć się z terapeutą z każdego miejsca. Co więcej, obecne zagrożenie koronawirusem SARS-CoV-2 sprzyja odbywaniu sesji terapeutycznych za pośrednictwem internetu, a także gwarantuje brak przerw w terapii alkoholowej w przypadku wzrostu zakażeń w danym regionie.

Terapia alkoholowa online może pomóc przełamać się osobom, które nie są przekonane do leczenia odwykowego ze względu na wstyd lub stres związany z sesjami terapeutycznymi. Pacjent może połączyć się z terapeutą za pośrednictwem internetu, przebywając w znajomym, domowym otoczeniu, które zapewnia komfort oraz dodaje pewności siebie.