LECZENIE...
ZACZNIJ JE Z NAMI ! W tym roku...miesiącu...

Porzuć nałóg, nim życie Ciebie porzuci!

Leczenie uzależnień

W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień prowadzimy terapie odwykowe dla osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków, leków, gier komputerowych, hazardu. Stosujemy nowoczesne, uznane metody leczenia nałogów. Nasi Pacjenci mogą skorzystać z terapii stacjonarnych oraz prowadzonych w formie ambulatoryjnej. Prowadzimy terapie grupowe i indywidualne, a ich program dobieramy do potrzeb i oczekiwań Pacjentów. Jesteśmy specjalistami z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu osób zmagających się z różnego rodzaju uzależnieniami. Każdy Pacjent, który zdecyduje się na leczenie w naszym ośrodku, może liczyć na wsparcie terapeutów, psychologów i psychiatrów, a także życzliwą atmosferę sprzyjającą wychodzeniu z nałogu. Wiemy, jak trudny jest to proces, dlatego dbamy o to, aby nasi Pacjenci czuli się w trakcie odwyku bezpiecznie i możliwie komfortowo. Jako że nałóg oddziałuje nie tylko na osobę uzależnioną, ale też na jej rodzinę i inne bliskie osoby, prowadzimy również terapie dla osób współuzależnionych.

Alkoholizm

Alkoholizm to poważna, wyniszczająca choroba, którą należy leczyć w profesjonalnych ośrodkach odwykowych. Kluczowe znaczenie ma szybkie wdrożenie terapii, a w razie konieczności również leczenia farmakologicznego. Prezentujemy holistyczne podejście do leczenia uzależnienia od alkoholu, dlatego nasi Pacjenci są pod opieką lekarza ogólnego oraz wykonują szereg badań, które pozwalają ocenić stan ich zdrowia i dobrać odpowiednie metody leczenia.

Narkomania

Narkomania jest w stanie w bardzo krótkim czasie całkowicie zmienić życie osoby uzależnionej. Nałóg postępuje szybko, a osoba, która się mu poddaje, potrzebuje coraz większych dawek substancji odurzających. Zanim się obejrzy, jej życie staje się podporządkowane uzależnieniu – traci przyjaciół i znajomych, swoje pasje, a czasem również pracę i oszczędności. W naszym ośrodku osoba uzależniona uczestniczy w spotkaniach grupowych oraz terapii indywidualnej.

Lekomania

Lekomania to, wbrew pozorom, rozpowszechnione obecnie zjawisko. Wiele osób nieświadomie nadużywa leków, wpadając w błędne koło łagodzenia kolejnymi dawkami objawów odstawienia. Nasi terapeuci leczą uzależnienie od różnego rodzaju leków np. przeciwbólowych, nasennychPrzeprowadzamy detoksykację, która pozwala pozbyć się z organizmu pozostałości po nadużywanych lekach.

Uzależnienie od gier komputerowych

Uzależnienie od gier komputerowych może dotknąć każdego, jednak często ulegają mu młodzi ludzie, którzy w wirtualnej rzeczywistości odnajdują ucieczkę od problemów w szkole lub w domu. Szczególnie uzależniające są gry oparte na społecznościach graczy, które zapewniają nastolatkom poczucie przynależności do grupy.

Hazard

Hazard może stać się dla osoby uzależnionej sposobem na życie. Bardzo łatwo jest zignorować niepokojące sygnały, ponieważ wiele osób traktuje hazard jako hobby, nieszkodliwy sposób na spędzanie wolnego czasu. Problemy zaczynają się wtedy, gdy hazard zaczyna dominować w życiu osoby uzależnionej, która stopniowo rezygnuje z innych aktywności. Uzależnienie od hazardu może doprowadzić do utraty oszczędności. Bywa połączone z uzależnieniem od alkoholu lub narkotyków.