PIERWSZY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ,
KTÓRY POWSTAŁ W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI POLSKI!

DZWOŃ! 24 h

    667 950 835 

    607 778 701 

  33 817 51 29 

Terapia Lekomanii   

                                               Lekozależność, czyli uzależnienie od leków nazywamy inaczej toksykomanią.                                                 Nałóg ten wiąże się z odczuwaniem przymusu do zażywania leku, w celu doznania określonego efektu fizycznego, psychicznego bądź dla uniknięcia nieprzyjemnych dolegliwości związanych z brakiem substancji w organizmie. Choroba wymaga terapii w ośrodku odwykowym.

                                                                 

 

Jak rozwija się uzależnienie od leków?

 

      Niektóre farmaceutyki wykazują niepożądane działanie uzależniające, dlatego powinny być stosowane pod ścisłą kontrolą lekarską i jedynie przez określony czas. Lekomania rozwija się, gdy z czasem pacjent sięga po coraz większe dawki leku, bo dotychczasowa nie daje już oczekiwanych rezultatów. Niestety toksykomania jest bardzo groźną chorobą, która wskutek przedawkowania leków może doprowadzić do wystąpienia działań niepożądanych, w tym nawet śmierci. Do leków uzależniających zalicza się preparaty o działaniu przeciwbólowym, nasennym, dopingującym i euforyzującym.

 

Terapia odwykowa lekomanii

 

      Lekozależność powodowana jest przez dłuższy czas zażywania leków uzależniających. Podobnie jak w przypadku alkoholu czy innych substancji psychoaktywnych, tak samo leki powodują zmiany w czynnościach psychicznych i fizycznych. Nagłe zaprzestanie zażywania danego leku ujawnia zależność psychiczną, a następnie również fizyczną. Uzależnienie wiąże się z przymusem przyjmowania określonej substancji, a zmniejszenie dawki wywołuje objawy abstynencyjne, podobnie jak w przypadku narkomanii czy alkoholizmu.

 

      Miejscem, w którym można podjąć próbę skutecznego leczenia lekomanii jest ośrodek leczenia uzależnień. Terapia odwykowa u osób uzależnionych od zażywania leków różni się od alkoholizmu czy narkomanii dłuższym okresem detoksykacji. Pełne oczyszczenie organizmu z toksyn pochodzących z metabolizmu farmaceutyków może zająć nawet do kilku miesięcy. Niemniej detoks przynosi znaczącą poprawę zdrowia i samopoczucia pacjenta. Prywatny ośrodek odwykowy Primum Vivere to miejsce, w którym znajdziecie kompleksową pomoc w lekomanii.