PIERWSZY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ,
KTÓRY POWSTAŁ W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI POLSKI!

DZWOŃ! 24 h

    667 950 835 

    607 778 701 

  33 817 51 29 

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Primum Vivere

Odwyk narkotykowy


Jest uzależnieniem od substancji chemicznych wpływających na czynność mózgu

Objawia się przymusem zażywania środków odurzających, potrzebą ich posiadania oraz tendencją do stałego zwiększania dawki. Narkomania w krótkim czasie prowadzi do poważnych zmian psychicznych charakteryzujących się zaburzeniami krytycyzmu, osłabieniem woli, stanami depresyjnymi, kłamliwością. Prowadzi do degradacji społeczne im wcześniej zaczniesz odwyk narkotykowy tym lepiej!.Niektóre, pogłębione zmiany są tak szkodliwe że mogą okazać się nieodwracalne. Narkomania to choroba rozwijająca się poza świadomością chorego, narkomanowi nie jest łatwo przyznać się do uzależnienia.Do ostatniej chwili nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń i powagi sytuacji. Nie jedno krotnie decyzję o walce z nałogiem musi zaszczepić osoba z otoczenia chorego. Pozostanie w narkomani jest zagrożeniem życia.

 

Uzależnienie od narkotyków rozwija się podstępnie, poza świadomością osoby chorej. Odwyk narkotykowy w prywatnym ośrodku pomaga wrócić do normalności. Zapraszamy!

 

      Niektóre, pogłębione zmiany są tak szkodliwe, że mogą okazać się nieodwracalne. SZYBKIE podjęcie odwyku narkotykowego ma kluczowe znaczenie. Narkomania to choroba rozwijająca się poza świadomością chorego, narkomanowi nie jest łatwo przyznać się do uzależnienia.

 

      Do ostatniej chwili nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń i powagi sytuacji. Niejednokrotnie decyzję o walce z nałogiem musi zaszczepić osoba z otoczenia chorego. Pozostanie w narkomanii jest zagrożeniem życia.

Pierwszym krokiem jest odtrucie organizmu z toksyn i korzystanie z pomocy psychoterapeuty. SAMODZIELNE próby wyjścia z uzależnienia zazwyczaj nie skutkują. Jedynie leczenie farmakologiczne połączone z poprawą stanu psychicznego i emocjonalnego może przynieść oczekiwane efekty.

 

      Odwyk narkotykowy to długotrwały proces, oddziałujący na kilka sfer życia: kondycję fizyczną, stan psychiczny, sferę moralną oraz społeczną. Na początku niezbędna jest detoksykacja, czyli oczyszczenie organizmu z substancji toksycznych. Prywatny ośrodek leczenia uzależnień zapewnia kompleksową opiekę medyczną i psychologiczną. Oczyszczanie organizmu pod ścisłym nadzorem lekarskim jest niezbędne do przystąpienia do kolejnych etapów. Terapia odwykowa dla osób uzależnionych od narkotyków opiera się na indywidualnych spotkaniach z terapeutą oraz na zajęciach grupowych.

 

      Osoba pogrążona w nałogu musi przyznać się do swojej choroby przed sobą i przed otoczeniem. To bardzo ważny moment terapii, dzięki któremu można skuteczniej zrozumieć mechanizmy wpływające na rozwój choroby. Kilkutygodniowy pobyt w prywatnym ośrodku odwykowym uczy, jak rozpoznawać zagrożenie wynikające z zażywania środków odurzających oraz jak radzić sobie z negatywnymi emocjami. Każdy odwyk powinien wykazywać działanie długofalowe. Pamiętajmy jednak, że sukces w leczeniu w dużej mierze zależy od zaangażowania samego Pacjenta.

 

 

 

 

Zapytaj nas:

Jeśli macie pytanie dotyczące naszej pracy lub możliwości danej terapii
- prosimy o kontakt:

 

Zadzwoń!

 

607 778 701

 

Napisz

Zapoznałem się z polityką prywatności i cookies czytaj więcej >>