LECZENIE...
ZACZNIJ JE Z NAMI ! W tym roku...miesiącu...

Porzuć nałóg, nim życie Ciebie porzuci!

Po terapii odwykowej w ośrodku leczenia uzależnień Primum Vivere

Czego spodziewać się po terapii odwykowej?

Ukończenie programu terapii odwykowej jest ważnym osiągnięciem, warto to celebrować. Jednak bycie trzeźwym jest procesem trwacjącym całe życie. Zakładając że 40 dniowy program terapeutyczny może rozwiązać wszystkie problemy. To zajmuje trochę czasu, aby wrócić do miejsca, gdzie był się przed uzależnieniem. Jednak istnieje tak wielu ludzi, którzy chcą pomóc Tobie przejść przez życie po odwyku. Jeśli potrzebujesz pomocy lub wsparcia w pozostaniu trzeźwym zadzwoń do nas już teraz nasz ośrodek leczenia uzależnień czynny jest całą dobę przez cały rok.

Utrzymanie trzeźwego życia po zakończeniu terapii odwykowej w ośrodku leczenia uzależnień.

Po zakończeniu detoksykacji i terapii odwykowej, uzależniony musiał powrócić do normalnego życia, obejmuje to pracę, rodzinę, przyjaciół i hobby. Wszystkie te okręgi i zdarzenia mogą wyzwolić pragnienia i pokusy. Ważne jest, aby mieć plan gry dla kontynuowania opieki przed wyjazdem, łatwiej będzie kontynuować kolejny etap leczenia, jeśli już wiesz od czego zacząć.

Rodzaje kontynuowania terapii odwykowej:

Terapia indywidualna –Dobry terapeuta rozpoznaje uzależnienie nie tylko od substancji chemicznych, lecz często występujące w parze  uzależnienia opartego na stylu życia, który może obejmować stres i inne wyzwalacze, które prowadzą do nadużywania np: narkotyków. Terapie takie jak poznawczo behawioralna pomaga uzależnionym zrozumieć ich podstawowy problem i zająć się uzależnieniem w całości.

Wizyty –Pamiętaj by „promować” odpowiedzialność, ważne by mieć regularne badania kontrolne z psychicznego punktu widzenia, upewnia to Ciebie że osiągasz rezultaty w trzeźwieniu po ukończeniu terapii odwykowej, a przedewszystkim że nie zbiegasz z wytyczonego kursu. Wizyty mogą być tak rzadkie, jak cztery razy w roku.

Alternatywne grupy wsparcia –Ważne jest, aby znaleźć grupę wsparcia „jakiegoś” rodzaju, czy to w oparciu o model 12 kroków czy nie. Self zarządzanie i szkolenie odzyskiwania (SMART) jest jednym z najbardziej popularnych alternatyw dla grup 12 – kroków. SMART jest oparty na metodach badawczych który uczy ludzi że mogą przejąć kontrolę nad swoim uzależnieniem.

      Ośrodek terapii uzależnień Primum Vivere stara się zapewnić jak największe standardy po ukończeniu terapii pobytowej i ambulatoryjnej, by wspierać i pomagać w zwykłych problemach dnia codziennego, jeśli czujesz potrzebę wygadania się lub podzielenia z innymi swoimi doświadczeniami masz możliwość utrzymania kontaktu bezpośredniego z terapeutami, psychologami umawiając się na grupy wsparcia, lub zapisania się na forum w którym uczestniczą ludzie poznani podczas pobytu w naszym ośrodku, poruszeniu ważnych