6 sposobów na zidentyfikowanie alkoholizmu

You are currently viewing 6 sposobów na zidentyfikowanie alkoholizmu

 

Na wstępie chciałem podkreślić że metody te są metodami „domowymi” które można samemu zauważyć i wyciągnąć pomocną dłoń do osoby borykającej się z problemem alkoholowym i skierować ją na detoks, zakończonym leczeniem odwykowym w ośrodku.

1. Niezwykle wysoka tolerancja na alkohol

To może wydawać się oczywiste, ale tak prawdziwe, alkoholicy powoli i stopniowo budują tolerancję na alkohol. Możesz zauważyć, że zazwyczaj mogą pić więcej niż większość w grupie bez odczuwania tych samych efektów – lub jakiegokolwiek innego i po prostu kontynuują picie, podczas gdy inni zwalniają tempo lub okazują zaniepokojenie.

2. Ukrywanie alkoholu

Jeśli złapiesz kogoś, kto pije alkohol w miejscach, w których jest zabroniony – na przykład w szkole lub w pracy jest alkoholikiem, pijakiem lub też jest bliski bycia nim. Za każdym razem, gdy ktoś odczuwa potrzebę ukrycia czegoś przed bliskimi, jest szansa, że ​​oni wiedzą, że jest źle, wstydzą się, a jednak nie mają kontroli.

3. Izolacja / Nieobecność w pracy

Osoba, która zaczyna się izolować od normalnych zajęć lub pojawia się w pracy lub szkole coraz rzadziej, jest prawie zawsze sygnałem ostrzegawczym, niezależnie od tego, czy jest to uzależnienie od narkotyków, alkoholizm, depresja czy coś innego, co wymaga pomocy. Te objawy nie koniecznie muszą wskazywać na problem alkoholowy, ale jeśli ma to związek z jakimkolwiek innym znakiem można wykonać badanie krwii GGTP i upewnić się co do stanu zdrowia osoby podejrzanej . Alkoholik często rezygnuje z pracy lub z innych zobowiązań, ponieważ jest pijany, musi otrzymywać alkohol lub jest zawieszony. Wstyd również odgrywa rolę, a alkoholik jest zwykle zbyt przestraszony, aby pokazać bliskim, jak choroba postępuje i zamiast tego ucieknie się do izolacji.

4. Nieracjonalna zmiana nastroju / Emocjonalne wzloty i upadki

Zarządzanie problemem alkoholowym może być po prostu bardzo stresujące, emocjonalnie, psychicznie i fizycznie, nie wspominając o fizycznym uszkodzeniu, a zatem stresu, który atakuje mózg i ciało. Przypomnienie dni, kiedy picie było po prostu zabawne i nie uzależniające, może sprawić, że alkoholik szybko stanie się zły, emocjonalny lub irracjonalny, a nastroje mogą szybko i gwałtownie się zmieniać.

5. Unikanie sytuacji, które nie zawierają alkoholu

Jeśli alkoholik zbyt długo nie pije, zaczyna odczuwać intensywne objawy odstawienia. Należą do nich nudności, pocenie się, drżenie i lęk. Objawy te często mogą być zbyt mocne i ciężkie do zniesienia, więc alkoholik może unikać pójścia do pracy, szkoły, zajęć, funkcji lub wydarzeń, w których alkohol nie jest podawany lub można go pić.

6. Niebezpieczne zachowanie

Picie zbyt długo lub zbyt często powoduje, że jednostka traci normalne poczucie samokontroli i osądu – co często staje się bardzo niebezpieczne i śmiertelne. Jazda po pijanemu, na przykład, nadal jest epidemią. Alkoholicy często zaczynają podejmować coraz większe ryzyko, ponieważ alkohol jest ważniejszy niż samo życie.
Oczywiście istnieją różne stopnie alkoholizmu i nadużywania alkoholu. Bez względu na poziom, leczenie jest korzystne dla każdego, kto cierpi na problem z piciem. Przyjaciele, członkowie rodziny i bliscy powinni poszukiwać i rozpoznawać którekolwiek z tych oznak alkoholizmu, podejrzewając, i zachęcać do szukania pomocy.