primium vivere ośrodek logo

 

 

PIERWSZY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ,
KTÓRY POWSTAŁ W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI POLSKI!

DZWOŃ! 24 h

    667 950 835 

    607 778 701 

  33 817 51 29 

Porzuć nałóg

Ośrodek Odwykowy Primum Vivere

  • Witamy w Primum Vivere - Po pierwsze Żyj!

 

Witamy was serdecznie na naszej stronie poświęconej pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym. Ośrodek Ośrodek Leczenia Uzaleznień w Kozach - Primum ViverePrimum Vivere w tłumaczeniu Po pierwsze Żyj!!! powstał na bardzo rzetelnych fundamentach, takich jak zrozumienie, chęć niesienia pomocy w poprawie życia rodzin dotkniętych problemem uzależnienia jak i świadomości czym jest uzależnienie alkoholowe czy też uzależnienie od narkotyków i ich pochodnych.

 

Właścicielem Ośrodka jest Pani Barbara Kurpiewska, która ma 19 letnie doświadczenie w udzielaniu pomocy osobom borykającymi się z alkoholizmem, narkomanią które zaczeła jako pomoc w pierwszym Ośrodku Odwykowym w Polsce przy współpracy z Panem dr Włodzimierzem Glinką (Ośrodek Odwykowy Janochy), po kilkuletniej współpracy uświadomiła sobie że jedno miejsce w Polsce to stanowczo za mało biorąc pod uwagę ilość ludzi dotkniętych chorobą przewlekła jaką jest uzależnienie.

 

  • Ośrodek Leczenia Uzaleznień Primum Vivere - Kilka słów o nas

 

W roku 2005 powstał pierwszy prywatny Ośrodek odwykowy w woj. śląskim który istnieje do dnia dzisiejszego bez zmiany miejsca i przedewszystkim bez zmiany wartości które są bardzo istotne w leczeniu i pomaganiu ludziom uzależnionym. W ośrodku terapeutycznym dostępne są pokoje dwu i jedno osobowe, trzy łazienki, salon, kuchnia do dyspozycji osób przebywających na terenie, piękny ogród w okolicach gór. Śniadania wydawane są o godzinie 9:00 przez profesjonalnego kucharza, obiad o godzinie 13:00 i kolacja o godzinie 18:00 między tymi godzinami prowadzone są zajęcia przez naszych Terapeutów i Psychologów, zajęcia te obejmują aktywność fizyczną i psychiczną. Jak wiadomo detoksykacja organizmu jest bardzo ważnym etapem trzeźwienia, dlatego też kontakt z lekarzem internistą i psychiatrą jest konieczny, jednak to nie jedyne metody detoksykacji. Ośrodek Primum Vivere ma do zaoferowania saunę, masaż relaksacyjny itp. są to jedne z niezbędnych części które pozwalają wypłukać i oczyścić organizm z niepotrzebnych substancji. Ze względu na specyficzny charakter pracy Ośrodek Odwykowy czynny jest siedem dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

 

Największą satysfakcją jaką człowiek pracujący w takim miejscu może doświadczyć jest niezapowiedziana wizyta byłego pensjonariusza który wchodzi do kuchni zapatrza kawę i opowiada o pozytywnych uczuciach związanych z bycia trzeźwym!!! Wymaga to sporego wysiłku osoby dotkniętej problemem uzależnienia i dużego zaangażowania kadry.

 

  • Dzienny Oddział terapii uzależnień w Ośrodku Primum Vivere

 

Od 2018 roku zapraszamy naszych Pacjentów do dziennego oddziału leczenia uzależnień w naszym Ośrodku. Rejestracja może być dokonywana telefonicznie lub osobiście.

...

Więcej szczegółów tutaj

 

Bycie trzeźwym jest jak przeprowadzenie się do nowego miasta, na nowo trzeba poznać okolicę, spojrzeć na wszystko trzeźwym okiem, a czasami nawet trzeba poznać nowych znajomych.