PIERWSZY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ,
KTÓRY POWSTAŁ W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI POLSKI!

Primum Vivere

DZWOŃ! 24 h

    667 950 835 

    607 778 701 

  33 817 51 29 

Kadra Ośrodka Leczenia Uzależnień - Nasi terapeuci

 

       Z osobami uzaleznionymi  pracuję od 20 lat.  Moja misją jest pomaganie ludziom. Z zawodu jestem ratownikiem medycznym, ukończylam też kurs pomocy osobom starszym. Z zamiłowania pogłębiałam też wiedzę z zakresu  psychoterapii psychoanalitycznej na studiach podyplomowych w Krakowie. Moją pracę zawodową rozpoczęłam w pierwszym prywatnym ośrodku w Polsce - Ośrodku terapeutycznym   Janochy i pracowałam tam osiem lat.

 

      Do Bielsko - Bialej przyjechałam poniewaz dostalam oferte pracy w nowo otwartym ośrodku uzależnień koło Szyndzielni ale po pół roku pracy postanowiłam stworzyć własny ośrodek i tak powstało PRIMUM VIVERE. Ciagle podnosze kwalifikacje, dokształcam się poprzez udział w licznych szkoleniach i konferencjach związanych z tematyką uzależnień. Wychodząc na przeciw potrzebom moich podopiecznych uczestniczę w studium coachingu na SPCH w Warszawie.

 

      Moim celem jest wzmocnienie ich oraz wspieranie w samodzielnym dokonywaniu zamierzonej zmiany w oparciu o własne odkrycia, wnioski i zasoby.  Prowadzę też fundację "Pomocna dłoń" aby ludzie uzależnieni i wykluczeni nie pozostawali ze swymi problemami sami.

 

Moje motto życiowe bowiem brzmi - "PO PIERWSZE ŻYĆ"

      Ukończyłam Psychologię na Uniwesytecie Śląskim w Katowicach, Szkolenia z zakresu Psychoterapii w ramach Polskiego Instytutu Psychoterapii Krótkotermonowej, Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego oraz MCKP Uniwersytetu Jagielońskiego. Moja praca jest superwizowana przez superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Pyschologicznego.

      Moja ofera obejmuje poradnictwo psychologiczne, diagnostykę oraz psychoterapię indywidulaną dla osób dorosłych.
Zapraszam pacjentów borykających się problemami psychicznymi, trudnościami życiowymi, a także zdecydowanych na pracę nad własnym rozwojem.

 

Choroby:

 • Nerwica
 • Nerwica natręctw
 • Uzależnienia
 • Zaburzenia osobowości
 • Zaburzenia emocjonalne
 • Kryzys emocjonalny
 • Choroba afektywna dwubiegunowa

       Swoje doświadczenie z terapią zaczełam po ukończeniu Zespołu Szkół Medycznych w Bielsku - Białej. Jako Specjalista Pielęgniarstwa Psychiatrycznego dostałam możliwość kształcenia się w rozwiązywaniu problemu jakim jest uzależnienie. Całe swoje życie uczę się i kształcę by pogłębiać więdzę i jakość mojej pracy jako terapeuty.

 

 

Kursy i Szkolenia

 

 • 1992r. Studium Pomocy Psychologicznej - Instytut Psychologii Zdrowia i Trzeźwości - Warszawa
 • 1995r. Specjalizacja w Zakresie Pielęgniarstwa Psychiatrycznego Bielsko - Biała
 • 2002r. Studium Dla Instruktorów Terapii Uzależnień - Centrum Dydaktyczno Psychologiczne - Łódź
 • 2006r. Praca Terapeutyczna z Pacjentem Współuzależnionym - WOTUW w Krakowie
 • 2008r. Studium Psychoterapii Uzależnień Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów - Kraków
 • 2010r. Diagnoza i Terapia Osób z Rozpoznaniem Patologicznego Hazardu - Kraków

     

      Doświadczenie teoretyczne które otrzymałam od tak wspaniałych ludzi przekładam na wieloletnią prace w Oddziale Terapii Uzależnień od Alkoholu w Andrychowie przez 20lat, i doświadczenie w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień Primum - Vivere w Kozach od 10lat do dnia dzisiejszego.

     

     Jestem trzeźwiejącym alkoholikiem, od 2000 roku czynnie uczestniczę i pomagam w podjęciu decyzji o trzeźwieniu w strukturach aowskich. W 2004 roku ukończyłem PRO (Program Rozwoju Osobistego), prowadziłem też grupy pomocowe w Borach Ewangielickich. W roku 2008 zacząłem praktykować jako terapeuta w Przychodni Uzależnień Ostróda. Następnie w roku 2009 ukończyłem Studium Pomocy Psychologicznej i pracowałem jako Terapeuta zajęciowy w Błękitnym Krzyżu oraz udzielałem się tam w Grupach Samopomocowych.

Specjalizuję się w tematach związanych z profilaktyką uzależnień, terapią rodzin oraz motywacją do trzeźwienia. Potrafię też skutecznie rozmawiać z młodzieżą, docierać do nich by pomagać im w poprawie jakości życia na trzeźwo.

 

 

 

 

Moje motto życiowe brzmi - "Wyjmij watę z uszu i zatkaj usta byś cokolwiek usłyszał..."



     Jestem psychologiem i specjalistą psychoterapii uzależnień. Pracuję z osobami uzależnionymi od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz zachowań kompulsywnych (hazard, zakupy etc.). Prowadzę psychoterapię indywidualną i konsultacje rodzinne.

 

      W pracy ważny jest dla mnie stały rozwój dlatego na bieżąco doskonalę swoje umiejętności biorąc udział w licznych szkoleniach obecnie jest to 4- letni kurs psychoterapii rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne w Ośrodku Psychoterapii Systemowej. Dbam o standardy etyczne a swoją pracę poddaję superwizji.

      Jestem Psychologiem, Terapeutą. Ukończyłam psychologię na Wydziale Filozoficznym UJ w Krakowie oraz czteroletni kurs psychoterapii organizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Opieki Środowiskowej w Krakowie. Jestem pod stałą superwizją i dążę do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP.

 

      Pracuję od 11 lat przede wszystkim z osobami dorosłymi. Doświadczenie zawodowe zdobywam w ramach Oddziału Dziennego Psychiatrycznego, oraz Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie mam styczność zarówno z osobami potrzebującymi porady psychologicznej, pomocy w kryzysie jak i wymagającym dłuższej psychoterapii.

 

      Mam doświadczenie w prowadzeniu Psychoterapii Indywidualnej i Grupowej. Zajmuję się również diagnozą psychologiczną. Od 2011 roku pracuję też w Ośrodku Leczenia Uzależnień, gdzie aktywnie współpracuję z terapeutami motywując, edukując i wspierając uczestników do aktywnego, świadomego trzeźwienia.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego, w celu ustalenia spotkania, jeśli cel wizyty jest inny niż uzależnienie.

tel. kom. 503 070 958