PIERWSZY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ,
KTÓRY POWSTAŁ W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI POLSKI!

DZWOŃ! 24 h

    667 950 835 

    607 778 701 

  33 817 51 29 

 

Na faktach - Odwyk i leczenie uzależnień - Ośrodek leczenia uzależnień Primum Vivere
- alkoholozm, narkomania i inne uzaleznienia - Fakty...napisane przez ludzi dotkniętych uzależnieniem


 

 

Ośrodek leczenia uzależnień Primum Vivere zaprasza!!!

 

Witamy was serdecznie ten dział stworzony jest przez was dla was, odnajdziecie tutaj opisane
anonimowe historie związane z osobami uzależnionymi, lub współuzależnionymi.

Czemu na Faktach??
To co tutaj przeczytacie jest napisane przez ludzi dotkniętych uzależnieniem,
czy to alkoholowym, narkotykowym, hazardem lub pozostałymi uzależnieniami,
lub zpisane z doświadczenia terapeutycznego.

 

Zapraszamy do czytania!!!

 


2020-07-26
Alkoholizm co to jest

Alkoholimz to choroba !!!

 

Rozpoznanie stawia się częściej na podstawie zachowania i upośledzenia funkcji w życiu codziennym niż na podstawie określonych objawów medycznych. Tylko dwie cechy diagnostyczne są fizjologiczne, tj. Mają związek z funkcjami organizmu. Występują zmiany tolerancji (potrzeba więcej picia) i objawy odstawienia po zaprzestaniu picia.

2019-09-11
Skutki nadużywania alkoholu i uzależnienia

Skutki nadużywania alkoholu i uzależnienia

 

Alkohol jest najczęściej stosowaną substancją uzależniającą w Ameryce. Jedna na 12 osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych cierpi na zaburzenia związane z używaniem alkoholu. Nadmierne picie - jednorazowo lub przez dłuższy czas - może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, chorób przewlekłych, a nawet śmierci. 

2018-12-06
Trauma i jej wpływ na uzależnienie

Trauma i jej wpływ na uzależnienie

 

Kiedy człowiek boi się o swoje bezpieczeństwo, doświadcza intensywnego bólu lub świadków aktu tragicznego lub gwałtownego, osoba ta może być opisana jako doświadczająca traumy.Poziomy odporności zależą od osoby, więc reakcje na traumatyczne wydarzenia są podobnie różne.

 

 

 

2018-09-26
Higiena umysłu w leczeniu uzależnień

Higiena umysłu w leczeniu uzależnień

 

Witam serdecznie po dłuższej przerwie, chiałbym poruszyć bardzo ważną kwestię która ostatnimi czasy rzuca mi się w oczy, chodzi o higenę, higenę naszego umysłu, zmierzając do sedna, ile razy w ciągu dnia widzimy pięknie ubranych mężczyzn, wyszykowane w najnowsze kreacje kobiety, szminki, zrobione paznokcie, doczepiane rzęsy, uwydatnione usta, i całą resztę….

2018-09-01
Alkoholizm a życie seksualne....

Alkoholizm a życie seksualne...

 

Picie alkoholu w nadmiarze może utrudniać dobry seks. Eksperci kliniczni ośrodka odwykowego Primum Vivere są zgodni że dzieje się tak dlatego, gdyż alkohol zmniejsza zarówno wrażliwość seksualną mężczyzn, jak i kobiet.

2018-02-15
Perfekcjonizm zaburzenie osobowości

Perfekcjonizm "zaburzenie osobowości"

 

Zmieniająca się w dynamicznym tempie rzeczywistość wymusza ciągłą pogoń za nowinkami. Szybciej, lepiej, więcej, zawsze na topie! Takie hasła przyświecają coraz większej grupie osób.

2018-02-09
Ewolucja uzależnienia

 

Wczesne modele uzależnienia

 

Modele moralne sugerowały, że duchowy deficyt i brak osobistej odpowiedzialności był w centrum uzależnienia. Chociaż olbrzymia liczba badań obaliła twierdzenia o modelach moralnych, nadal mają wpływ na sposób, w jaki uzależnienie jest dziś postrzegane. Modele te w niewielkim stopniu uzależniają uzależnionych od wstydu i sprawiają, ze rzadziej szukają leczenia uzależnienia.

2018-02-03
6 sposobów na zidentyfikowanie alkoholizmu

1. Niezwykle wysoka tolerancja na alkohol

 

To może wydawać się oczywiste, ale tak prawdziwe, alkoholicy powoli i stopniowo budują tolerancję na alkohol. Możesz zauważyć, że zazwyczaj mogą pić więcej niż większość w grupie bez odczuwania tych samych efektów - lub jakiegokolwiek innego i po prostu kontynuują picie, podczas gdy inni zwalniają tempo lub okazują zaniepokojenie.

2018-01-16
Przymusowe leczenie

Przymusowe leczenie alkoholika (odwyk alkoholowy)

 

Czy osobę uzależnioną od alkoholu można skierować na przymusowe leczenie odwykowe alkoholika, czy można go ubezwłasnowolnić??? Wszystkie sprawy którym się przyglądamy lub bierzemy w nich udział staramy się ocenić obiektywnie ani osoba uzależniona, ani współuzależniona nie jest w stanie ocenić sytuacji, w której się znajduje na trzeźwo!!!

2018-01-02
Czym jest i jak się przed nią chronić???

Czym jest i jak się przed nią chronić???

 

Polineuropatie alkoholowe jak i cukrzycowe mają ze sobą wiele wspólnego jest to zaburzenie funkcjonowania nerwów w ciele, czy nie zauważyłeś jak często trzęsą się Tobie ręce przy odstawieniu alkoholu lub jak często występuje opuchnięcie razem z zanikiem czucia w stopach??