primium vivere ośrodek logo

 

 

PIERWSZY OŚRODEK LECZENIA UZALEŻNIEŃ,
KTÓRY POWSTAŁ W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI POLSKI!

DZWOŃ! 24 h

    667 950 835 

    607 778 701 

  33 817 51 29 

Porzuć nałóg

Kadra Ośrodka Leczenia Uzależnień - Nasi terapeuci

 

  Barbara Kurpiewska      Z osobami uzaleznionymi  pracuję od 25 lat.  Moja misją jest pomaganie ludziom. Z zawodu jestem ratownikiem medycznym, ukończylam też kurs pomocy osobom starszym. Z zamiłowania pogłębiałam też wiedzę z zakresu  psychoterapii psychoanalitycznej na studiach podyplomowych w Krakowie. Moją pracę zawodową rozpoczęłam w pierwszym prywatnym ośrodku w Polsce - Ośrodku terapeutycznym   Janochy i pracowałam tam osiem lat.

 

      Do Bielsko - Bialej przyjechałam poniewaz dostałam oferte pracy w nowo otwartym ośrodku uzależnień koło Szyndzielni ale po pół roku pracy postanowiłam stworzyć własny ośrodek i tak powstało PRIMUM VIVERE. Ciągle podnoszę kwalifikacje, dokształcam się poprzez udział w licznych szkoleniach i konferencjach związanych z tematyką uzależnień. Wychodząc na przeciw potrzebom moich podopiecznych ukończyłam studium coachingu na SPCH w Warszawie. Pomyślnie również ukończyłam Coaching Relacji na Akademi Coachów Chrześcijańskich.

 

      Moim celem jest wzmocnienie ich oraz wspieranie w samodzielnym dokonywaniu zamierzonej zmiany w oparciu o własne odkrycia, wnioski i zasoby.  Prowadzę też fundację "Pomocna dłoń" aby ludzie uzależnieni i wykluczeni nie pozostawali ze swymi problemami sami.

 

Moje motto życiowe bowiem brzmi - "PO PIERWSZE ŻYĆ"

 

 

DyplomDyplom Barbara

Ewelina Białek - Talaga       Ukończyłam Psychologię na Uniwesytecie Śląskim w Katowicach, Szkolenia z zakresu Psychoterapii w ramach Polskiego Instytutu Psychoterapii Krótkotermonowej, Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego oraz MCKP Uniwersytetu Jagielońskiego. Moja praca jest superwizowana przez superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Pyschologicznego.

      Moja ofera obejmuje poradnictwo psychologiczne, diagnostykę oraz psychoterapię indywidulaną dla osób dorosłych.
Zapraszam pacjentów borykających się problemami psychicznymi, trudnościami życiowymi, a także zdecydowanych na pracę nad własnym rozwojem.

 

Choroby:

 • Nerwica
 • Nerwica natręctw
 • Uzależnienia
 • Zaburzenia osobowości
 • Zaburzenia emocjonalne
 • Kryzys emocjonalny
 • Choroba afektywna dwubiegunowa

 

 

 

Dyplom Ewelina

Renata Kacorzyk       Swoje doświadczenie z terapią zaczełam po ukończeniu Zespołu Szkół Medycznych w Bielsku - Białej. Jako Specjalista Pielęgniarstwa Psychiatrycznego dostałam możliwość kształcenia się w rozwiązywaniu problemu jakim jest uzależnienie. Całe swoje życie uczę się i kształcę by pogłębiać więdzę i jakość mojej pracy jako terapeuty.

 

 

Kursy i Szkolenia

 

 • 1992r. Studium Pomocy Psychologicznej - Instytut Psychologii Zdrowia i Trzeźwości - Warszawa
 • 1995r. Specjalizacja w Zakresie Pielęgniarstwa Psychiatrycznego Bielsko - Biała
 • 2002r. Studium Dla Instruktorów Terapii Uzależnień - Centrum Dydaktyczno Psychologiczne - Łódź
 • 2006r. Praca Terapeutyczna z Pacjentem Współuzależnionym - WOTUW w Krakowie
 • 2008r. Studium Psychoterapii Uzależnień Małopolski Ośrodek Szkolenia Terapeutów - Kraków
 • 2010r. Diagnoza i Terapia Osób z Rozpoznaniem Patologicznego Hazardu - Kraków

     

      Doświadczenie teoretyczne które otrzymałam od tak wspaniałych ludzi przekładam na wieloletnią prace w Oddziale Terapii Uzależnień od Alkoholu w Andrychowie około 30lat, i doświadczenie w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień Primum - Vivere w Kozach od 15lat do dnia dzisiejszego.

 

Dyplom Renata

Zapraszam do kontaktu telefonicznego, w celu ustalenia spotkania, jeśli cel wizyty jest inny niż uzależnienie.

tel. kom. 503 070 958

Aleksandra Filary      Jestem psychologiem i specjalistą psychoterapii uzależnień. Pracuję z osobami uzależnionymi od alkoholu i innych substancji psychoaktywnych oraz zachowań kompulsywnych (hazard, zakupy etc.). Prowadzę psychoterapię indywidualną i konsultacje rodzinne.

 

      W pracy ważny jest dla mnie stały rozwój dlatego na bieżąco doskonalę swoje umiejętności biorąc udział w licznych szkoleniach obecnie ukończyłam 4- letni kurs psychoterapii rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne w Ośrodku Psychoterapii Systemowej. Dbam o standardy etyczne a swoją pracę poddaję superwizji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Certyfikat

Grzegorz Święch

      Jestem absolwentem socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim o specjalności praca socjalna. Posiadam certyfikat specjalisty psychoterapii uzależnień PARPA. Od 5 lat pomagam osobom uzależnionym od alkoholu, innych substancji psychoaktywnych oraz ich rodzinom.

 

      Prowadzę terapię indywidualną i grupową uzależnień. Pracuję z pacjentami współuzależnionymi w kontakcie indywidualnym. Zajmuję się także diagnozowaniem uzależnienia od narkotyków, leków, hazardu, nadużywania internetu oraz gier.

     

      W kręgu moich zainteresowań zawodowych znajdują się również osoby z syndromem DDA. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywam pracując w oddziale stacjonarnym terapii uzależnień, poradni terapii uzależnienia i współuzależnienia oraz punkcie konsultacyjnym. Dbając o odpowiedni poziom swojej pracy uczestniczę systematycznie w superwizji.

Samanta Hanzlik       Jestem Psychologiem, Psychoterapeutą. Ukończyłam psychologię na Wydziale Filozoficznym UJ w Krakowie oraz czteroletni kurs psychoterapii organizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju i Opieki Środowiskowej w Krakowie. Jestem pod stałą superwizją i dążę do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty PTP.

 

      Pracuję od nastu lat przede wszystkim z osobami dorosłymi. Doświadczenie zawodowe zdobywam w ramach Oddziału Dziennego Psychiatrycznego, oraz Poradni Zdrowia Psychicznego, gdzie mam styczność zarówno z osobami potrzebującymi porady psychologicznej, pomocy w kryzysie jak i wymagającym dłuższej psychoterapii.

 

      Mam doświadczenie w prowadzeniu Psychoterapii Indywidualnej i Grupowej. Zajmuję się również diagnozą psychologiczną. Od 2011 roku pracuję też w Ośrodku Leczenia Uzależnień, gdzie aktywnie współpracuję z terapeutami motywując, edukując i wspierając uczestników do aktywnego, świadomego trzeźwienia.

Lucyna Parcia

      Ukończyłam pedagogikę resocjalizacyjną na UJ w Krakowie, a także uzyskałam certyfikat specjalisty terapii uzależnień Krajowego Biura ds Przeciwdziałania Narkomanii.

      Zawodowe doświadczenie zdobywam w pracy w oddziale dziennym psychiatrycznym, w  poradnictwie dla osób uzależnionych (głównie od alkoholu i narkotyków) i  ich bliskich.

 

Doświadczenie:

 

 • Od 15 lat prowadzę grupy wsparcia dla osób współuzależnionych.
 • Od 17 lat uczestniczę co najmniej raz w roku w trzydniowej sesji terapeutycznej opartej o systemową terapie rodzin.

Ewa Zając Łękawa

     Jestem specjalistą psychoterapii uzależnień, psychoterapeutą indywidualnym w trakcie 4-letniego kursu psychoterapii poznawczo-behawioralnej TPB z dialogiem motywującym DM rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Prowadzę terapię indywidualną, grupową, zajęcia edukacyjno-motywacyjne. Pracuję z osobami uzależnionymi od substancji psychoaktywnych, a także w obszarze uzależnień behawioralnych, czynnościowych.

 

Oferuję także pomoc osobom mającym trudności:

 

 

 • z powodu nieradzenia sobie ze stresem,
 • w kryzysach emocjonalnych,
 • z obniżonym nastrojem, zachowaniami lękowymi,
 • trudnościami  w relacjach z innymi,
 • niską samooceną, myślami lub czynami autodestrukcyjnymi,
 • udzielam także pomocy w zakresie zaburzeń osobowości.

     

    Swoją pracę terapeutyczną poddaję regularnej superwizji, co daje gwarancję pracy zgodnie z najwyższymi standardami psychoterapii.